SGK Süt Parası Sorgulama 2021

sgk süt parası sorgulama 2021
sgk süt parası sorgulama 2021

SGK süt parası sorgulama işlemi nasıl yapılır? Süt parası nedir? İşte merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtı 2021 güncel bilgileri ile veriliyor.

Doğum yapan ve gerekli şartlara uygunluk sağlayan anneler için ya da gerekli şartları sağlamış olan babalar için de uygundur. SGK süt parası sorgulama 2021 işlemi ile siz de bu anlamda hak kazanıp kazanmadığınızı sorgulayabilir, destek verilecek olması durumunda gerekli mecralardan paranızı alabilirsiniz. Devlet tarafından doğan çocukların daha iyi şartlarda büyütülmesi açısından verilen para olarak düşünebilirsiniz. 

Kimler Süt Parası Alabilir?

Süt parasının verilmesi için sağlanması gereken şartlar vardır. Süt parasının kimlerin alabileceği konusunda sunulan şartlara uygun sağlayan kişilerin bu kapsamda destek alması mümkün olacaktır. 5510 sayılı kanunun 16.maddesi gereği; kimlerin süt parası alabilecek olduğu açık bir şekilde belirtilmiştir.

SGK kapsamında çalışan anneler

SSK’lı olarak çalışan babaların, çalışmayan ve doğum yapan eşleri

Yukarıda verilen iki husus, direkt olarak süt parası alma hakkı kazanması için yeterli olacaktır. Bu durumda devlet tarafından verilen süt parasının, yasal ve hukuki olarak uygun şekilde tarafınıza iletilmesi gerekiyor.

Sağlanması Gereken Diğer Şartlar

Çalışma ve SSK ilişki durumunun sağlanması durumunda, süt parasının alınması için sağlanması gereken diğer şartlar da olacak. Bu şartların da sağlanması ile sorunsuz şekilde kişilerin süt parası ödeneği alması mümkün olacaktır. İşte diğer şartlar…

  • Bebeğin sağ olması
  • Doğum olayının gerçekleşmiş olması
  • Doğum tarihinden önceki bir yıl içinde annenin en az 120 prim ödemesinin olması
  • Çalışan annelerde eşinin çalışmaması durumu şart olarak aranmaz.

Yukarıda verilen şartların sağlanması durumunda direkt olarak sgk süt parası şartları 2021 tamamlanmış olur ve süt parası alınmaya hak kazanılmış olur

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*