E-Devlet Bağ-Kur Borcu Sorgulama

E-Devlet Bağ-Kur Borcu Sorgulama
E-Devlet Bağ-Kur Borcu Sorgulama

Prim ödeme durumunu öğrenmek için e-devletten Bağ-Kur borcu sorgulama nasıl yapılır? İnternet kullanımının ile artık işlemler online olarak tamamlanıyor. BAĞKUR borcu olanlarda da çevrimiçi sorgulama yaparak son durumları görebiliyor. E-devlet kapısı üzerinden borç sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Bağ-Kur Nedir?

Bağ-Kur nedir? Ticari faaliyetlerini kendi işletmeleri üzerinden sürdüren kişiler BAĞKUR kapsamı altındadır. Bu uygulama ile işletme sahipleri sağlık hizmetleri ve emeklilik gibi haklarını kullanabiliyor. Bağ-Kur primi, kişi tarafından şahsi olarak başlatılır. İşletmenin faaliyete geçmesi sonrasında sistemde yerinizi alabilirsiniz. Sağlık hizmetlerinden ve emeklilik avantajlarından yararlanmak için düzenli ödeme yapmanız gerekir. E-devlet üzerinden artık BAĞKUR primlerinizi sorgulayabilirsiniz. E-devlet kapısı üzerinden Bağkur borç sorgulama işlemleri ile tüm detayları bulabilirsiniz. Bağkur Borç Sorgulama işlemi için e devlet şifrenizin olması gerekir. E-devlet şifresini PTT şubesinden alabilirsiniz.

Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulama

İnternet üzerinden Bağkur hizmet dökümü işlemleri e devlet üzerinden gerçekleştirilir. Sistem üzerinde yaptığınız sorgulamaları da kolayca kaydedebilirsiniz.

E-Devlet Bağ-Kur Borcu Sorgulama
E-Devlet Bağ-Kur Borcu Sorgulama

Bağkur Primi Nedir?

Ticari faaliyetlerini kendi adlarına yürüten kişiler sigorta ödemeleri Bağ-Kur üzerinden tamamlanır. 4/B kategorisinde bulunan sigorta Bağ-Kur prim ödemelerinden sorumlu kişilerdir. Bağ-Kur prim fiyatı, her yıl devlet tarafından belirlenmektedir. İş yeri sahipleri Bağ-Kur ödemelerini düzenli olarak yapmaları durumunda emeklilik desteğinden de yararlanabiliyor. Bağ-Kur prim ödemesi yapmak isteyen iş yeri sahipleri bu ödemeleri internet üzerinden yapabiliyor. E devlet üzerinden de ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ödenecek olan Bağ-Kur prim miktarı kişilerin sahibi oldukları işletmelerin tipine göre değişebiliyor.

E-devletten Bağ-Kur borcu sorgulama nasıl yapılır? E devlet üzerinde birçok hizmet seçeneği bulunuyor. Bağkur prim borcu sorgulama da bunlardan bir tanesidir. Bu uygulama sayesinde Artık geçmiş dönem borçlarınızı tek kalemde görüntüleyebilirsiniz. Geçmiş dönemde bulunan borcunuzdan dolayı yeniden yapılandırma talebinde bulunduysanız bu konu hakkında da detayları bulabilirsiniz. Bağkur borcunuzu sistem üzerinden de kolayca ödeyebilirsiniz. Bunun için borcunuzu gösteren alanın yanında bulunan ödeme bölümünü kullanmanız yeterlidir. Milyonlarca kişinin kullandığı bağkur prim borcu sorgulama ekranı ile borç durumunuzu çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*