2021 Devlet Evlilik Yardımı Ne Kadar, Nasıl Alınır?

2021 devlet evlilik yardımı
2021 devlet evlilik yardımı

Evlilik yardımı nasıl alınır? 2020 devlet evlilik yardımı ne kadar, nasıl alınır sorularınızın yanıtı veriliyor.

Sizin için 2021 Devlet evlilik yardımı ne kadar nasıl alınır ve şartları açıklanıyor. Şartların sağlanması durumunda siz de belirlenen tutarda alabilirsiniz. Devlet yardımı almak isteyenlerin ilk olarak bankada çeyiz hesabının olması gerekiyor. En az 3 yıl düzeli şekilde ödeme yapmaları da gerekiyor. Hesap açtırma aşamasında bir ödeme planının oluşturulması söz konusu. Hesap Bu plan kapsamında herhangi bir değişim söz konusu değil. Çeyiz hesabı açtıran kişilerin ödemelerini bitiren kişi, evlenmesinden sonra 6 ay içinde bankaya başvurusunu yaparak devlet katkısı ödemesini alabilir. Banka bakanlığı 10 iş günü içinde devlet katkısı ödemesi için gerekli başvuruları yapacaktır. 30 iş günü içinde ise gerekli kontrollerin tamamlanmasından sonra direkt olarak hesaptaki parayı alabileceksiniz.

2021 Devlet Evlilik Yardımı Ne Kadar?

Gerekli şartların sağlanması durumunda, evlilik yardımının ne kadar olduğu merak edilir. Devlet evlilik yardımı katkı payı ödemesi kapsamında direkt olarak yapılan hesaplama sonunda işlemlerin gerçekleşmesi sağlanacaktır. Çeyiz hesabı ve düzenli ödeme yapan çiftlere sunulan bu hizmet, direkt olarak şartların sağlanması durumunda verilir.

Peki, ne kadar ödeme olacak?

36 aydan 47 aya kadar ödeme yapanlar, devlet kapsamında %20 oranında katkı payı alacak. Maksimum ödeme yapanlar için tutar 7.967,70 TL olacak.

48 aydan 59 aya kadar ödeme yapan kişiler için ise belirlenen katkı payından ödeme yapanlara %22 oranında ödeme yapılacaktır. Azami tutardan alınacak olan katkı payı 9.193,50TL olarak hesaplanmıştır.

60 ay ve üstünde olan para birikimi için ödenecek olan katkı payı ise %25 oranındadır. Azami tutar üzerinden alınacak olan ödeme 11.032,20 TL olacak.

2020 devlet evlilik yardımı ne kadar sorusunun yanıtına siz de bu şekilde cevap bulabilirsiniz.

Evlilik Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru için SGK müdürlükleri kapsamında başvurunuzu yapabilirsiniz. 2021 Devlet evlilik yardımı başvurusu için gerekli belgeler direkt olarak dilekçe ve nüfus cüzdanı ile olacak. Başvurunuzu yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*